Nenávist nebo láska? (Love or hate?)

2. díl - Útok

4. února 2012 v 18:11 | Spuffy4eva
Omlouvám se, že mi tak dlouho trvalo přidat druhý díl.

1.díl - Stará láska neumírá

9. prosince 2011 v 20:07 | Spuffy
Tak jo začínám povídku. Je moje první tak to s tou chválou nepřehánějteS vyplazeným jazykem (popřípadě kritikou). Nechcí říkat nic dopředu, ale jelikož zbožňuju Spuffy bude se nejčastěji psát o nich. (Fakt srry těm co by chtěli spíš Bangel, Spawn nebo třeba Fuffy) možná se i k nim dostanu.


Byla už skoro u dveří, nevěřila, že to dělá. Nechce se s ním vidět, může přece tuhle apokalypsu zvládnout sám, stejně jako musela ona. Ikdyž vlastně měla po boku Xandera, Willow, Gilese, Faith a v neposlední řadě Spika. Trochu sebou zašila nechtěla na něj přehnaně myslet, kdykoli musela, bolelo ji to. Obětoval se pro svět, pro ni, tak proč jí není dobře?
Dawn s celou partou měla v podstatě za zády, všichni byli zamlklí, cítili se provinile. Buffy už otevírala dveře a oni neměli jak Spika upozornit. Někdo však Buffy dveře před nosem přirazil.
,,Harmony?" Zamrkala blondýna překvapeně.
,,Nemůžeš dovnitř," vyštěkla, ,,Angel má jednání."
,,Na mě si čas určitě udělá. Stejně to volal on, že máme přijet kvůli apokalypse." Odstrčila Harmony na stranu a znovu dveře otevřela.
,,Ahoj Ang..." přívětivý úsměv jí zamrzl na tváři. Byl tady Angel a jeho parta, ale taky někdo navíc. Blonďák s peroxidovými vlasy stál v rohu,opíral se o zeď a hrál si s rukávem svého kabátu, jakmile ale vešla jeho pohled (a taky všech ostatních) se upnul na ni. Připadala si v podstatě jako idiot, jen tam stojí, hledí na Spika neschopná pohybu. Zbytek party už došel za ní, Willow chvilku kecala s Harmony.
,,Ahoj lidi," pozdravil Xander, po něm i ostatní. V tu chvíli jí to došlo, věděli to všichni. Jak tady v L.A. tak i u nich doma. V očích ji začaly pálit slzy, na podpatku se otočila a vyšla, v podstatě vyběhla ven z kanceláře. Proběhla kolem Harmony, několika dalších zaměstnanců a posadila se na schody. Tady dala konečně průchod citům a naplno začala plakat.
,,Buffy?" Trochu ji to vyděsilo, zvedla hlavu a pohlédla do jeho tváře. Ze všech lidí v místnosti za ní musel jít zrovna on.
,,Já - já chci... abys šel pryč," vykoktala a odstrčila jeho ruku od své tváře.
,,Cože?"
,,Slyšels!" Vykřikla, možná až moc prudce.
,,Jak chceš," otočil se a namířil si to zpátky do kanceláře.
,,Ne počkej Spiku!" Bylo to tak nezvyklé vyslovit zase jeho jméno. Zastavil se, otočil k ní a v tu chvíli se to stalo. V jeho očích zase viděla tu lásku a bolest, se kterou se na ni díval tehdy v Sunnydale. Nevydržela, vzala jeho hlavu do dlaní a dlouze, vášnivě jej políbila. Po chvíli se odtáhla aby mohla zase nabrat nějaký kyslík.
,,Skvělý způsob, jak někomu zabránit v odchodu," oba se pousmáli a znovu lehce políbili. Propletla si prsty s jeho a pak si to namířila zpátky do Angelovy kanceláře.
,,Tak s čím to máme tu čest?" Dawn si viditelně oddychla, když uviděla jak se Buffy se Spikem drží za ruce.
,,No to kdybychom věděli..." zalamentoval Angel. Bylo to šílený, až teď si uvědomil, že musí vypadat jako velký nemrtvý debil. Volal přemožitelku a to ani neví s čím bojuje, co když jde jen o nějakého obyčejného démona? Buffy ho zabije za to, že ji sem tahal takovou dálku.
,,Takže vy nevíte? Tak... proč jsem tady? Říkals,že je tady další apokalypsa."
,,Ano asi je. Viděli jsme znamení."
,,Znamení?" Tyhle ty rozhovory, kterým následoval výzkum v knihách nesnášela. Hlavně proto, že ty knihy musela číst i ona. Wesley nezklamal, opravdu jí jednu podal. Pustila Spikovu ruku a vzala si knihu. Na obrázku byl odporně vypadající démon, který měl v obličeji podivné "trhliny" a postavou byl celkem shrbený. Chudák, pořád se takhle určitě musí dívat na svoje odporné nohy.
,,Tohle po nás jako jde?"
,,Je to démon Gvandal, podobný soudci, také je schopný vysát z člověka veškeré dobro, jen z tou vyjímkou, že člověk nezemře. Jen se změní v čisté zlo a tento proces je nezvratný. Člověk napadený Gvandalem je navždy ztracený v temnotách," Buffy zaklapla knihu, nechce se dál dívat na něco tak nechutného.
,,O co jde?Stejně jak jsem navrhoval kdysi, brknem Cordelii a my skáknem na pizzu. Ona ho zničí."
,,Hej!" Angel ho okřikl. ,,Cordelie leží v komatu v nemocnici už víc jak rok. Trochu ohledu, jasný?"
Buffy tady něco nesedělo, Angel se nikdy nikoho takhle nezastával. Teda kromě ní, ale ji miloval. Přece by se tady nemohl zamilovat do Cordelie? Nebo snad ano? Na tohle radši zapomněla, vždyť ona si po jeho odchodu začala s Rileym a pak i se Spikem.
,,Vraťme se k těm znamením, co to přesně má být?"
,,Proslýchá se, že těsně před příchodem Gvandala na zem by se mělo čím dál více upírů a nadpřirozených bytostí stahovat na místo, kde se hodlá zjevit. V tomhle případě to bude asi L.A."
,,Asi? Vy to nevíte jistě? A víte vlastně něco?" Tahle diskuze Buffy nebavila, a podle toho co teď řekl, ani Xandera. Měl vlastně pravdu, vykládají jí tady o něčem, o čem ani neví jestli existuje.
,,Víme, že to zjevně bude L.A. Našli jsme zde na různých místech načrtnuté Gvandalova znamení. A také členy jeho řádu."
,,Asi je opravdu slavný co? Má svoje znamení, řád a co ještě nemá?"
,,Tebe," vyslovil Angel najednou docela s klidem. Buffy se zase zasekla uprostřed pohybu.
,,Cože?" Být zmatená bylo tady v L.A. u ní zjevně na denním pořádku. Je tady teprve deset minut a už toho má v hlavě opravdu moc.
,,Gvandal vstoupí na zemský povrch jednou za 100 let a vyhledá nejmocnější osoby na světě. Z nich udělá spojence tím, že z nich vysaje dobro až zbyde jen čisté zlo. A to, jak jsem si už vyzkoušel, by bylo špatné protože vím, že se v tobě za těch několik let zabíjení upírů a démonů nahromadilo moc zla a různých křivd." Buffy si po Angelově řeči zkusila všechny ty křivdy vybavit. Jak musela zabíjet pána dvakrát, sledovat jak Angel odchazí, jak Riley odchází, Glory ubližuje Dawn, Spike leští stůl s Anyou, vyhazují ji z jejího domu... a v neposlední řadě nechala Spika umřít jen kvůli ní. I když to vlastně nedělal kvůli ní, teď si uvědomila, že to udělal aby se necítil provinile, aby zachránil každého na světě kromě ní. Ji jedinou tím nespasil.
,,Buffy? V pohodě?" Zeptal se raději Spike, mlčela nějak dlouho.
,,Jasně, říkal jsi, že by se tady mělo objevovat víc upírů a démonů?"
,,Jo."
,,Večer si to ověřím, kde je nejbližší hřbitov?"
,,,Buffy právě proto, že jich tady teď bude hodně bys nikam neměla chodit sama."
,,Ale já nebudu sama, Spike půjde moc rád se mnou, že jo?" Na chvilku se odmlčel, Buffy na něj hodila pohled, který jej doslova prosil aby řekl ano.
,,Jasně, že půjdu," objala ho a pak se spolu s partou vydali zpátky do hotelu, kde je Angel ubytoval. Musí se připravit na večer, a to pořádně. Budou spolu zase sami a ona má tolik otázek.
 
 

Reklama